İşte geri ödemeden hibe desteği sağlanabilecek sektörler

İşte geri ödemeden hibe desteği sağlanabilecek sektörler

Özgün düşüncelerini hayata geçirmek isteyen girişimcilerin önündeki en önemli engel sermayedir. Gereken sermayeyi bulamayan girişimciler, belki de tüm dünyanın gündemine oturacak projelerini rafa kaldırmak zorunda kalıyor. Şirketler daha fazla istihdam yaratmak için devlet destekli hibelere müracaat ediyor.

Pek çok girişimci ya da şirket, hakkı olduğu halde yeterli bilgiye sahip olmadığı için devletin sunduğu hibelerden faydalanamıyor. Yazılım, sağlık, ihracat ve daha birçok sektörle ilgili hibe destek hizmeti veren MAT Yönetim ve Danışmanlık, Ticaret Bakanlığı Hibe Teşvik programı dahilinde firmalara milyonlarca liralık geri ödemesiz destek ve hibe imkanı sağlayabiliyor.

"Hibe ve teşvikler için ücretsiz ön çalışma yapıyoruz"

Bilişim, gayrimenkul, sağlık turizmi, ihracat başta olmak üzere birçok firmanın alabileceği hibelerden habersiz olduğunun altını çizen MAT Yönetim ve Danışmanlık Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Muhasebe ve Finans Uzmanı Güler Karaköse şunları söyledi:

"Şirketler, yatırımcılar ve girişimciler Ticaret Bakanlığı ya da KOSGEB'den milyonlarca lira alabilecekleri hibe ve teşviklerden haberdar değiller. Devlet bu sektörleri geri ödemesiz teşviklerle destekliyor, çünkü firmaların desteklenmesi hem ülke istihdamına katkı sağlıyor hem de ihracatı artırıyor. Maalesef bugün teşvik alarak çok daha iyi noktalara gelebilecek sektörler bu desteklerden habersiz oldukları için geri kalıyorlar. Bilgi güçtür, KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı'nın hibe ve teşvikler alanındaki tüm hamlelerini anlık olarak takip ediyoruz.

Böylece müşterilerimize doğru desteği anında sağlayabiliyoruz. Ülkemize değer katan markaların, dev holdinglerin ya da orta ölçekli şirketlerin hak ettiklerini bilmedikleri milyonlarca liralık geri ödemesiz teşvik ve hibelerden yararlanmalarını sağlıyoruz. Bugüne kadar bilişim ve alt sektörlerinde yazılım, dijital oyun ve teknolojileri, yapay zeka ve destek hizmetleri, dijital aracılık ve ilgili sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimizin yüzde 99'u 20 milyon lira değerindeki geri ödemesiz tüm hibe ve teşviklerden yararlandı. Profesyonel ekibimizle yazılım ve sağlık sektöründeki firmaların, ihracat yapan üreticilerin, iş insanlarının tabiri caizse röntgenlerini çekmek ve hedefleri doğrultusunda devletten ne kadar hibe alabilecekleri konusunda ücretsiz olarak ön çalışma yapıyoruz."

"SAĞLIK TURİZMİNE HER YIL GERİ ÖDEMESİZ 40 MİLYON LİRALIK HİBE"

Türkiye'de bilişim ve yan sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların Ticaret Bakanlığı hibe teşvik programı kapsamında 20 milyon liraya kadar hibe kullanabildiğini söyleyen Muhasebe ve Finans Uzmanı Güler Karaköse şöyle devam etti:

"Devlet destekleri danışmanlığı alanında ödüllü bir firma olarak sektördeki tecrübemizle devlet desteği alma sürecini en aza indiriyoruz. Firmalar için öncelikle ne kadar hibe ya da teşvik alabilecekleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımız doğrultusunda hibe ve teşvikler firmaların hesaplarına yatana kadar danışmanlık şirketi olarak herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Ülkemizin birçok marka ve orta ölçekli firmasına çok ciddi katma değer kazandırdık. Bilişim sektöründeki firmalara her yıl 20 milyon hibe teşvikini geri ödemesiz olarak sağlayabiliyoruz. MAT Danışmanlık olarak yabancılara yönelik konut, ticari ve diğer gayrimenkul alanlarında gayrimenkul hizmeti veren Türk firma, kurum ve kuruluşlarına her yıl 10 milyon TL geri ödemesiz teşvik sağlayabiliyoruz. Sağlık turizminin en fazla hibe alan sektör olduğunu söyleyebiliriz. Yurt dışından gelen hastalara rehberlik, danışmanlık ve organizasyon hizmeti veren firmalara her yıl 40 milyon TL geri ödemesiz hibe sağlayabiliyoruz."