Eliniz bir daha telefona gitmeyecek! Yüzde 65 zam birden geldi

2024 yılının mobil arama ve mesajlaşma ücretleri güncellendi. 1 nisan itibari ile mobil iletişim hizmetlerinin tavan fiyatları belirlendi.

Yayınlanma:
Eliniz bir daha telefona gitmeyecek! Yüzde 65 zam birden geldi

CEP TELEFONU İLE ARAMA YAPARKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN… ÖYLE BİR ZAM GELDİ Kİ….

2024 yılının mobil arama ve mesajlaşma ücretleri güncellendi. 1 nisan itibari ile mobil iletişim hizmetlerinin tavan fiyatları belirlendi. Bununla beraber tarife ücretleri yüzde 65 oranında zamlanmış oldu. Vatandaşlar da kara kara düşünmeye başladı. Bundan önceki artış 1 ekim 2023 tarihinde yapılmış ve operatörlere yüzde 28 zam olarak yansımıştı. Şimdiki zam ise çok daha fazlası….

telefon

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, mobil iletişim hizmetlerinin tavan ücretlerini güncelledi. Bu zamla birlikte bu yılki artış yüzde 65 oldu. Edinilen bilgilere göre yerel arama ücretleri dakika başına 3 lira 12 kuruşa, uluslararası aramalar ise dakika başına 31 lira 35 kuruşa çıkarıldı. Hat transferi için 59.83 TL, isim veya unvan değişikliği için 40.86 TL ve numara değişikliği işlemleri için 136.52 TL ücret alınacak. SIM kart değişiklikleri söz konusu olduğunda, garanti altındaki değişiklikler ücretsiz kalırken, kayıp veya çalıntı durumları ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan SIM kart değişiklikleri için 136.52 TL ücret talep edilecek.

Bunun yanı sıra ise Detaylı arama kayıtlarını görmek isteyen müşteriler bunun için her bir detay sayfası için 4 lira 9 kuruş ödeyecek. SMS ücretleri, yerel mesajlar için 2 lira 23 kuruş, uluslararası mesajlar için ise 5 lira 51 kuruş olarak değişti. Bu ücret değişiklikler tavan fiyat olarak belirlendi Operatörler bu fiyatın üzerine çıkamayacak.