Cevdet Yılmaz: Enflasyonla mücadele öncelikli hedefimiz

Cevdet Yılmaz, yerel yönetimlerde 5 yıllık hizmet dönemine girdiklerini belirterek, enflasyonla mücadeleye odaklanacaklarını ve bu yılın ikinci yarısından itibaren olumlu sonuçlar görmeye başlayacaklarını söyledi.

Yayınlanma:
Cevdet Yılmaz: Enflasyonla mücadele öncelikli hedefimiz

Yerel yönetimlerde 5 yıllık bir döneme girilmesinin ardından Cevdet Yılmaz, enflasyonla mücadeleye ilişkin mesajlar vererek bu yılın ikinci yarısından itibaren sonuçların belirgin bir şekilde görülmeye başlanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklama geldi.

Yılmaz, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cevdet Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz güçlü yapısını korumaktadır. Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız.

Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz. Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız.

Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır."