Akaryakıt fiyatları değişiyor! Benzin ne kadar olacak?

Akaryakıt fiyatları değişiyor! Benzin ne kadar olacak?

Akaryakıt fiyatları değişiyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre benzin fiyatı için önemli bir güncelleme yapılacak. Benzinin litre fiyatı büyük bir indirimle karşılaşacak. İşte detaylar...

Benzin fiyatları için büyük bir indirim geliyor. Açıklanan bilgilere göre benzinin litre fiyatında vatandaşları rahatlatacak bir güncelleme yapılacak.

Küresel petrol piyasalarında yaşanan gelişmeler Türkiye’yi yakından etkilemeye devam ediyor. Son günlerde akaryakıt zamlarından bunalan araç sahiplerine akaryakıt sektörünün temsilcileri bu sefer indirim haberi verdiler. Benzine gelecek olan indirimin ardından benzin ile motorin arasındaki fark biraz daha açılmış olacak. Peki benzine ne kadar indirim yapılacak?

PETROL FİYATLARI KARMAŞIK FİYATLAMADA

Küresel piyasalarda petrol fiyatları oldukça karmaşık bir fiyatlamanın içerisinde kaldı. Şu ana kadar bir sistem içerisinde fiyatlama yapılırken Rusya kaynaklı ortaya çıkan enerji krizinin ardından Avrupa’da petrol piyasasının şartları değişti. Brent petrolün varil fiyatı 100 dolar civarında bulunurken Avrupa’da motorine olan talep oldukça artarken benzine olan talep daraldı. Motorinde talep artışından kaynaklanan zamlar olurken benzinde ise talep azlığı nedeniyle indirimler gündeme geliyor.

benzin-2-001.jpg

BENZİN İNDİRİMİ GELİYOR!

Akaryakıt sektörünün temsilcilerinin verdikleri bilgilere göre benzin için indirim kararı alındı. Benzinin litre fiyatına 1,05 TL’lik indirim uygulanacak. İndirimli fiyatlar Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olacak. Pompa fiyatlarına yansıtılacak olan bu indirim araç sahiplerinin benzin maliyetlerini depo başı 40 TL ile 50 TL arasında düşürecek.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BENZİN FİYATLARI!

Benzin fiyatları oldukça merak ediliyor. Bugün benzinin litre fiyatı İstanbul’da 21,15 TL, Ankara’da 21,28 TL ve İzmir’de 21,27 TL olarak uygulanıyor. 1,05 TL’lik benzin indirimi yapıldıktan sonra benzinin litresi İstanbul’da 20,10 TL’ye, Ankara’da 20,23 TL’ye ve İzmir’de 20,22 TL’ye satılacak.

benzinbda.jpg

BENZİN İLE MOTORİNİN FİYAT FARKI AÇILIYOR!

Uzunca bir süre motorinden pahalı olan benzin son zamlarla ve indirimlerle beraber fiyat farkını artırıyor. Son iki hafta içerisinde motorine toplamda 4,48 TL zam geldi. Şu anda İstanbul’da motorinin litresi 26,85 TL’ye satılıyor. Benzin indirimi sonrasında aradaki fark 6,75 TL’ye yükselecek.