Adalet Bakanlığı personeline rekor promosyon ödemesi!

Adalet Bakanlığı personeline rekor promosyon ödemesi!

Adalet Bakanlığı promosyon ödemeleri için rekor bir anlaşma sağladı. Vakıfbank'ın 25 bin TL'lik peşin ödeme teklifi kabul edildi. Bakanlıktan konuya ilişkin ayrıntılı bir açıklama geldi.

Adalet Bakanlığı personelleri için promosyon ihalesi bugün nihayet sonuca bağlandı. Rekor miktarda gerçekleşen anlaşmanın detaylarını bakanlık resmi sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyu ile paylaştı. Promosyon anlaşmasının tüm detayları belli oldu. İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı promosyon anlaşması için ilk oturum 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşti. Bu oturumda en yüksek teklif Vakıfbank tarafından sunuldu. Vakıfbank'ın 20 bin 100 TL teklif etti öğrenildi. Diğer bankalar, bu teklife karşı herhangi bir karşı teklifte bulunmadı ve ihaleden çekildi. Fakat bakanlık, istenen ücrette anlaşamadığı için ihaleyi ertelemeye karar verdi.

rekor-2.jpg

Bugün ihalenin son oturumu gerçekleşti. Adalet Bakanlığı'ndan temsilcilerle birlikte Büro Memur Sen ve Koop İş Sen görevlilerinin katıldığı oturumda anlaşma sağlandı. Bakanlığın merkez ve merkez dışı birimlerinde çalışan personellerin maaş ve diğer ödemelerinin yapılacağı banka Vakıfbank oldu. Bankanın peşin ödemek kaydıyla 25 bin TL şeklinde teklifi düzenlediği ve bu teklifin onaylandığı paylaşıldı.

Adalet Bakanlığı anlaşmanın detaylarını açıkladı

Vakıfbank, 3 senelik promosyon ücreti olarak açıklanan 25 bin TL'yi 1 Eylül - 1 Ekim 2022 tarihleri arasında tek seferde ödeyecek. Personeller peşin olarak, herhangi bir kesintiye maruz kalmadan promosyona ulaşabilecek. Adalet Bakanlığı'nın konuya ilişkin resmi açıklaması şu şekilde oldu:

rekor-3.jpg

"Adalet Bakanlığı personelinin banka promosyon anlaşması rekor bir rakamla protokole bağlanmıştır. Adalet Bakanlığı merkez ve merkez dışı birimleri ile adalet teşkilatında görev yapan personelin Maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapılacağı bankanın tespit edilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalenin ilk oturumu 19.08.2022 tarihinde yapılmıştır.

İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklif 20.100 TL olarak Vakıfbank tarafından verilmiştir. Diğer bankalar ise ihaleden çekilmiştir. Bakanlığımız temsilcileri ve Büro Memur Sen ile Koop İş Sen yetkililerinin katılımıyla 22.08.2022 tarihinde yapılan ihalenin son oturumunda Vakıfbank peşin ödenmek üzere 25.000 TL olarak teklifini revize etmiştir. Bu teklif üzerine ihale bu rakam üzerinden sonuçlandırılmıştır.

İhale sonucunda 3 yıllık promosyon bedeli olarak belirlenen 25.000 TL, 01.09.2022 - 01.10.2022 arasında tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın ilgili personellere ayrı ayrı ödenecektir. Sürece katkılarından dolayı Büro Memur Sendikası ile Koop-İş Sendikalarına ve Vakıfbank Genel Müdürü başta olmak üzere banka temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Milletimize adalet hizmetlerini sunmak için faaliyetlerini özveriyle sürdüren her bir personelimize banka promosyon anlaşmasıyla ödenecek olan rekor miktarın hayırlı olmasını dileriz."