2024 Emekli Promosyon Ödemeleri Hakkında Önemli Gelişme!

Milyonlarca emekli, 2024 emekli maaş zammının yanı sıra banka promosyonlarındaki artışı da oldukça merak ediyor. 2024'te banka promosyonlarına yapılacak zam miktarını öğrenmek isteyen emekliler, bu konudaki araştırmalarını sürdürüyor. Diğer yandan promosyon miktarları için bazı iddialar da gündeme gelmeye devam ediyor.

Yayınlanma:
2024 Emekli Promosyon Ödemeleri Hakkında Önemli Gelişme!

Son dönemde emeklilerin gündeminde iki önemli konu var. Birisi emekli maaşlarına yapılacak olan zamlar, diğer konusu ise emekliler için verilmekte olan promosyon artışları. Emekli zamları için şimdiye kadar konuşulan zam oranları, emekliler tarafından pek de olumlu bir şekilde karşılanmadı. Diğer yandan emekliler, bankaların yapacakları promosyon artışlarını merakla bekliyor. Kulislerde konuşulan rakamlara göre, promsoyon miktarları 20 bin TL’ye kadar çıkacak.

Promosyonlar 2024’te Ne Kadar Olacak?

2024-emekli-promosyon-odemeleri-hakkinda-onemli-gelisme.jpg

Şu an için en yüksek promosyon miktarı, 12 bin 500 TL olarak görülüyor. Yeni zamlarla birlikte ise promosyon ödeme miktarlarının 15 bin TL ila 20 bin TL arasında olabileceği konuşulmakta.

Öte yandan emekliler, maaşlara yapılacak olan zamlarla ilgili de taleplerini gündeme getiriyor. Bilindiği gibi asgari ücret için ara zam yapılamayacağı açıklanmıştı. Emekliler de kendileri için böyle bir durumun söz konusu olup olmadığını merak ediyor. Eğer ara zam yapılmayacaksa zam miktarının yüzde 50'ye çekilmesi talep ediliyor.

Emekliler tarafından bir diğer merak edilen konu ise refah payı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için 11.68’Lik bir pay verilmesi de gündemde.